Divadelní industriál — Web o kultuře v industriálních krasotinkách

Alta slaví desáté narozeniny

Během oslav svých desátých narozenin chce Alta zkoumat věk a čas z různých úhlů. „Mládí a stáří, minulost a budoucnost, zkušenost i naivita – jakým způsobem se s těmito pojmy vyrovnávají čeští i zahraniční umělci různých generací?“ uvádí v tiskové zprávě k programu letošní sezóny Tatiana Brederová.

Od ledna již Alta uvedla několik projektů, ve kterých je čas zásadním tématem. Jedním z nich je inscenace slovenské umělkyně Petry Fornayové Hra na budoucnost_Subjective Future, dále například autorský vizuální projekt Báby. Dvě mladé ženy (Anne-Francoise Joseph a Kateřina Dvořáková) se zde vyrovnávají se svým starým já a hledají, co je mladého ve starých lidech.

Festival Hybaj ho! Zdroj: Studio Alta © Vojta Brtnický

Jedním z vrcholů sezony ve Studiu ALTA byla premiéra česko-slovensko-německého tanečního „retro“ projektu Nostalgiáda, který vznikl pod vedením choreografa Karla Vaňka. Životopisná dokumentární inscenace propojila v závěru března tanečníky starší generace – Slovenky Martu Polákovou a Annu Sedláčkovou a Češku Moniku Rebcovou. Projekt vznikl k 60. narozeninám Karla Vaňka.

Vrchol sezony však ve Studiu ALTA proběhne na podzim – v září bude věnovaných deset dní oslavám 10ti let existence Studia ALTA a v říjnu diváky čeká již devátý ročník festivalu slovenského současného tance HYBAJ HO!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *